The Love of Tomasz 150

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://blogfreely.net/adwokat-rzeszow181/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://writeablog.net/raynor31linnet/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://rzeszowprawnik202.bloggersdelight.dk/2021/11/09/kancelaria-upadlosc-konsumencka/

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka i jej sądowe kontekstyŚledząc fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule pragnę rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Aktualnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Na początku należy wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły sporo zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu właściwego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego właściwym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments